یکشنبه و سه شنبه از 9 صبح

دکتر صادق آقاجری متخصص جراحی لثه و ایمپلنت

سدیشن

دکتر صادف آقاجری

فهرست مطالب

*در کنار هر بخش، قسمتی از یک جراحی سدیشن برای مشاهده قرار دارد*

دندان پزشکی در آرامش چیست؟

بسیاری از بیماران از مراجعه به دندان پزشکی و یا اسم جراحی هراس داشته و به همین خاطر از مراجعه به مراکز درمانی خودداری میکنند. همین امر موجب شده تعداد بسیار زیادی از دندان های خود را از دست بدهند. امروزه علم پزشکی برای کمک به این عزیزان شتافته است و با روشی به نام سدیشن یا دندان پزشکی در آرامش امکان داشتن درمانی با آسایش فراهم شده است.

در سدیشن، بیمار به کمک دارو های آرام بخش به خوابی مصنوعی فرو می رود که در آن متوجه جراحی نمی شود. این دارو ها حکم بی حس کننده را هم دارا هستند و بیمار متوجه هیچ گونه درد و ناراحتی نخواهد شد. باید توجه داشت منظور خواب مصنوعی این نیست که بیمار چشم هایش را بسته و به خواب برود بلکه، بیمار هوشیاری خود را از دست می دهد و متوجه اتفاقات اطراف خود نمی شود. 

بخش 1

اما قبل از شروع صحبت های بعضا تخصصی به شما توصیه میکنیم که ویدئو رو به را تماشا کنید تا با سدیشن به صورت کلی و اجرایی آشنا شوید.

توضیح بیمار درباره تجربه سدیشن

تفاوت سدیشن و بی هوشی

بخش 2

سدیشن و بیهوشی بسیار با یکدیگر تفاوت دارند. در بیهوشی که در اکثر جراحی های پزشکی انجام می شود سطح هوشیاری بیمار به پایین ترین حالت خود می رسد اما در سدیشن، بیمار هوشیاری خود را به طور کامل از دست نمی دهد بلکه وارد خواب مصنوعی خوشایندی می شود. چند ساعت عمل طاقت فرسا برای پزشک و همراهان، برای بیمار تبدیل به تنها چند دقیقه استراحت لذت بخش می شود.

خطرات سدیشن

هر نوع درمان پزشکی، دارای خطرات و مشکلاتی است که در صورت رعایت نکردن سری از نکات بروز پیدا می کنند. سدیشن اگر توسط شخص متخصص و دارای تجربه انجام نگیرد دارای مشکلاتی همچون استفاده از میزان اشتباهی از دارو های آرامش بخش، نرسیدن اکسیژن کافی به بیمار و… می شود که پیشنهاد ما به شما، دکتر صادق آقاجری است که دارای تجربه بسیار زیادی در حوزه دندان پزشکی در آرامش است.

بخش 3

مزایای سدیشن

بخش 4

اصلی ترین مزیت این نوع روش درمان، همانگونه که پیش تر ذکر شد، از بین بردن استرس و اضطراب بیمار است که جراحی های دندان پزشکی را برای او آسان می سازد. یکی دیگر از مزایای سدیشن، تنظیم فشار بیمار در طول پروسه درمان است. در طول جراحی، فشار بیمار در اثر عوامل مختلف تغییر می کند که این روش از این مشکل جلوگیری می کند. اما برخی جراحی ها، چه بیمار ترس داشته باشد و چه نداشته باشد، برای راحتی بیمار و پزشک بهتر است که از سدیشن استفاده شود.

خلاصه مطالب

سدیشن راهی مطمئن و بی خطر برای افرادی است که به دلیل ترس از دندان پزشکی، باعث وارد شدن آسیب به سلامت و زیبایی دندان های خود شده اند. علاوه بر این، به کمک سدیشن، مدیرت جراحی و اضطراب و فشار بیمار نیز به آسانی صورت می گیرد.

علاوه بر موارد ذکر شده، در برخی جراحی ها مانند جراحی های ایمپلنت با تعداد بالا، اوردنچر و یا کشیدن دندان عقل، نیاز به استفاده از این روش وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید این مقاله را در سایت ویکی پدیا مطالعه کنید.

بخش 5

مرکز تخصصی دکتر آقاجری

با وارد کردن شماره همراه خود از مشاوره کادر تخصصی ما و یا ویزیت رایگان در کمترین زمان ممکن بهره مند شوید

مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر آقاجری